czwartek, 21 września 2017

Inna perspektywa, czyli książka "BZDIETY Czego nie powie ci dietetyk" - Traci Mann

Niedawno, świeżo po premierze, wpadła w moje ręce książka BZDIETY i postanowiłam czym prędzej Wam o niej opowiedzieć. Poza oczywistą krytyką wszelkich drastycznych diet, porady Traci Mann to zupełnie inne podejście do budowania silnej woli. A może inaczej. To podejście, które sprytnie omija przymus wyrabiania w sobie silnej woli :) 

Książkę bardzo łatwo pochłonąć (może nawet łatwiej niż tabliczkę czekolady😁), bo napisana jest lekkim i żartobliwym językiem. Nie ma tu spiny, ani bacika nad czytelnikiem. Szczególnie spodobało mi się 12 strategii, które warto sobie uświadomić i stopniowo wprowadzać w życie, aby nie musieć więcej mieć silnej woli. 

Książka BZDIETY odkrywa przed nami inną perspektywę, z której możemy popatrzeć na zdrowe odżywianie. Niektóre schematy myślowe opisywane przez autorkę są tak bardzo moje, a do tej pory tak bardzo nieuświadomione! Jak na przykład efekt zdrowej aury. Albo fakt, że wiedza o kaloryczności posiłku  nie zawsze wpływa na zdrowe decyzje żywieniowe, ale za to często wpływa na poczucie winy po zjedzeniu.

Autorka na podstawie ciekawych eksperymentów pokazuje nam jak zmiana myślenia może oddziaływać na nasze nawyki, a nawet (!) reakcje fizjologiczne organizmu (na przykład uczucie głodu). Podpowiada tricki, jak to myślenie zmienić, jak obejść nasze przyzwyczajenia, nawyki i ...półkę ze słodyczami w sklepie ;) 
Polecam tym, którzy chcieliby wyrobić w sobie (lub w swoich dzieciach) łatwość zdrowego odżywiania i odmawiania sobie śmieciowego jedzenia bez bólu :) 

3 komentarze:

  1. Sama chętnie poznam tricki z tej książki, bo niestety półkę ze słodyczami często ciężko jest obejść w sklepie ;) Pozdrawiam!

    OdpowiedzUsuń
  2. Muszę zapoznać się z treścią tej książki.

    OdpowiedzUsuń

Przemyślenia? Podziel się! Pytania? Śmiało!