poniedziałek, 7 marca 2016

Optymiści osiągają więcej!

"Czy znasz kogoś, kto jest szczęśliwą, spełnioną osobą, a jednocześnie pesymistą? Ja nie znam nikogo takiego." - napisał Nick Vujicic w swojej książce "Bez rąk, bez nóg, bez ograniczeń". Dlaczego pesymizm i spełnienie się wykluczają?"Optymizm dodaje nam sił i pomaga panować nad emocjami. Natomiast pesymizm osłabia wolę i powoduje, że zmienne nastroje zaczynają wpływać na nasz sposób postępowania. Zachowując optymistyczne nastawienie, możemy świadomie kształtować postawę i znaleźć najlepsze wyjście nawet z najtrudniejszych sytuacji. Umiejętność tę określa się w psychologii mianem "przemianowania" - nawet jeśli nie mamy wpływu na okoliczności, zawsze możemy zmienić to, w jaki sposób na nie patrzymy."


Uwaga! Wszyscy wykreślamy ze słownika pojęcie "urodzony pesymista". Moim zdaniem rodzimy się po to, by doceniać możliwości, jakie daje nam życie, a problemom stawiać czoła właśnie DZIĘKI dostrzeganiu tych możliwości. Nie jest to łatwe. 

Naucz się - tak, NAUCZ, kierować swoje myśli na jasne strony każdej sytuacji. Dostrzegaj wyjścia, nowe drzwi, inne korytarze; doceniaj to, co masz, bo ZAWSZE może być gorzej. Porażki traktuj jako wyzwanie do większej pracy lub jako drogowskaz kierujący Cię we właściwą stronę. Naprawdę warto pracować nad nastawieniem. Optymistów spotyka więcej dobrego - to nie przypadek! 
Emotikon wink

7 komentarzy:

 1. Staram się myśleć pozytywnie, ale nie zawsze wychodzi :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Trzeba do skutku próbować. Pozytywne myślenie to nawyk. Tak jak i smucenie się czy zamartwianie może być nawykiem niż realnym stanem :)

   Usuń
  2. dokładnie, Paweł, zgadzam się co do słowa!

   Usuń
 2. Krótko i na temat :)
  Sami tworzymy to, co nas otacza, więc zamiast w kółko narzekać trzeba w końcu zacząć doceniać to co się ma :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Zdrowie w dużej mierze powiązane jest z optymizmem, pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 4. Zgadzam się w 100%! Wszystko zależy od nas! Ludzie ciągną do ludzi uśmiechniętych, pozytywnie nastawionych do życia. Chcesz sukcesu? Uśmiechnij się! ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Świetny wpis :)

  http://angy-fit.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń

Przemyślenia? Podziel się! Pytania? Śmiało!