poniedziałek, 4 stycznia 2016

SOTI Natural - prawdziwa zielona herbata na zimno

Mam przyjemność pochwalić się  współpracą z polską firmą SOTI Natural. Testowałam butelkowaną zieloną herbatę premium i czas na recenzję dla Was. Dowiecie się z niej dlaczego herbata ta jest wyjątkowa, jakie cenne właściwości w sobie kryje i jak smakuje. 


Dlaczego zielona herbata SOTI Natural jest taka zdrowa

Otóż producent zapewnia, że dzięki badaniom, trwającym trzy lata, udało mu się zabutelkować pełnowartościowy i przede wszystkim  zdrowy produkt - bez chemii! 


Herbata SOTI Natural parzona jest z liści szlachetnego gatunku zielonej herbaty - Gyokuro. Zawiera on najwięcej katechin, antyoksydantów, garbników oraz L-taeniny, ze wszystkich gatunków. Każda butelka zawiera 9 gram bezłodyżkowej japońskiej Gyokuro. 
Liście natychmiast po zerwaniu są suszone. Natomiast opracowanie odpowiedniego procesu parzenia zajęło producentom rok. Proces ten składa się z 15 etapów, dzięki którym herbata zachowuje maksimum cennych składników. Herbata SOTI Natural zawiera zatem 340 mg antyoksydantów na 100 ml. Co ciekawe, parząc tę herbatę samodzielnie w domowym zaciszu, stracilibyśmy owe cenne antyoksydanty! 


SOTI Natural nie zawiera kalorii, jest zatem świetnym zamiennikiem wody. Super gasi pragnienie. Nie zawiera cukru, słodzików, ani stewii.
Jeśli chodzi o smak, nie spodziewajcie się niczego w stylu znanych wszystkim słodkich ice-tea ;) Przypomina coś ziemistego. Jest dosyć cierpki, z gorzkawą nutą, jak mocna zielona herbata. Mi bardzo odpowiada z dodatkiem cytryny :) 


SOTI Nautral możemy kupić w niektórych sklepach stacjonarnych (spis ich znajdziecie na stronie). Drogą on-line dostępne są jedynie zestawy. Najmniejszy, to sześciopak, który kosztuje 75 zł (czyli 12 zł za butelkę). Nic dziwnego, biorąc pod uwagę fakt, że liście Gyokuro kosztują ok. 1200 zł za kilogram.  Jeszcze niedawno widziałam jednak promocję w sklepie, a co uznałam za najważniejsze, nasz zakup wspierał jakiś szczytny cel - pieniądze szły bodajże dla biednych dzieci. Nie mogę jednak znaleźć tej informacji, podejrzewam zatem, że akcja na tą chwilę się skończyła. 


Lubicie zieloną herbatę? :) Mieliście okazję spróbować SOTI Natural? :) 
A może chcecie taką okazję mieć? :) 

Co powiecie na konkurs na Facebooku I can be fit? :) 


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Przemyślenia? Podziel się! Pytania? Śmiało!