środa, 16 grudnia 2015

Gdy strach przed porażką paraliżuje działanie

Każdy chyba boi się porażki. Z tego powodu wielu nawet nie podejmuje działania. Taki strach hamuje nas, sprawia, że stoimy w miejscu, myśląc o tym co by było gdyby, albo zazdroszcząc innym sukcesów. Jak temu zaradzić? 

Lepiej tę obawę obrócić w konstruktywną motywację! Wykorzystaj strach jako źródło zasilania dla pozytywnych działań! Przekształć negatywne emocje w pozytywną energię! Na pomyłkach uczyli się wielcy odkrywcy, pamiętaj o tym. Minęli się z prawdą tysiąc razy, aby w końcu odkryć nowy ląd czy wyposażyć kolejne pokolenia w żarówki! Ich pomyłki, to nie były porażki. To były wskazówki i motywacja do dalszej pracy!


"Strach podcina skrzydła i nie pozwala nam w pełni wykorzystać naszego potencjału. A przecież to tylko nastrój, emocja! Jakże często boimy się czegoś - wizyty u dentysty, egzaminu, rozmowy o pracę - a później przekonujemy się, że w gruncie rzeczy nie było tak strasznie, jak to sobie wyobrażaliśmy." Emotikon smilePrzekształć negatywne emocje w pozytywną energię! Na pomyłkach uczyli się wielcy odkrywcy, pamiętaj o tym. Minęli się z prawdą tysiąc razy, aby w końcu odkryć nowy ląd czy wyposażyć kolejne pokolenia w żarówkEmotikon smilIch pomyłki, to nie były porażki. To były wskazówki i motywacja do dalszej pracy"Strach podcina skrzydła i nie pozwala nam w pełni wykorzystać naszego potencjału. A przecież to tylko nastrój, emocja! Jakże często boimy się czegoś - wizyty u dentysty, egzaminu, rozmowy o pracę - a później przekonujemy się, że w gruncie rzeczy nie było tak strasznie, jak to sobie wyobrażaliśmy."

1 komentarz:

  1. Ja czasami właśnie mam tak, że skaczę na głęboką wodę i wszystko fajnie, a jak do mnie dochodzi co na mnie czeka to mam brzydko mówiąc nasrane w gaciach :P ale wtedy to już za późno na odwrót

    OdpowiedzUsuń

Przemyślenia? Podziel się! Pytania? Śmiało!