niedziela, 4 października 2015

Masz marzenia i wyraźny cel - co teraz?

Musisz mieć marzenia i pragnienia, ale samo ich posiadanie nie wystarczy. Kolejnym krokiem jest podjęcie działania. Jeśli masz już obrany cel, nie możesz siedzieć w miejscu i czekać, aż jego osiągnięcie spadnie Ci z nieba. 


Wykaż inicjatywę, podejmij wysiłek. Bo droga do celu składa się z wielu etapów i żadnego nie da się przeskoczyć. Potrzebujesz planu. Musisz go opracować i trzymać się go. A gdy postawisz pierwszy krok, wszystko zacznie układać się samo... Prawie ;) 
Musisz jeszcze uzbroić się w cierpliwość i bojowe nastawienie. Twój plan bowiem będzie wiele razy burzony - będziesz musiał go modyfikować, szukać nowych rozwiązań, myśleć, jak poradzić sobie z kłodami, które życie rzuca Ci pod nogi. Ale poza tym, wszystko zacznie układać się samo ;)

"Odkrycie życiowego celu jest pierwszym ważnym krokiem na drodze do przezwyciężenia krępujących barier i ograniczeń. Z kolei umiejętność zachowania nadziei na przyszłość i wiary w możliwości pomaga wytrwale dążyć do tego celu - nawet w trudnych chwilach. Jednak szczęśliwe życie może prowadzić tylko ktoś przekonany o swej wartości, ktoś kto czuje, że zasługuje na powodzenie." 

5 komentarzy:

 1. Hejka :) Nominowałam Cię do Liebster Blog Award :) mam nadzieję że się przyłączysz :) http://fitnessada.blogspot.no/2015/10/poznajcie-mnie-czyli-liebster-blog-award.html

  OdpowiedzUsuń
 2. Jak się chce coś osiągnąć, to się osiągnie :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Dobry plan jest ważny, w końcu musi działac w momentach kiedy mamy spadek motywacji i bardzo nam się nie chce ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Małymi krokami zrealizuje się każdy cel :)

  OdpowiedzUsuń

Przemyślenia? Podziel się! Pytania? Śmiało!