piątek, 18 września 2015

Nieistniejące ideały XXI wieku

Żyjemy w świecie, gdzie każdy chce być idealny, bo MYŚLI, że inni są idealni. Naprawdę, łapię się na tym, że ja też biorę za pewnik idealność osób, kreowanych na idealne. 

Oglądamy piękne kobiety na okładkach gazet, nieskazitelne ciała w teledyskach, najlepsze ujęcia twarzy na Facebooku i nie możemy sobie nawet wyobrazić, że te modelki, aktorki, fitnesski, w rzeczywistości nie są perfekcyjne. Że ich cera nie jest wcale tak promienna, włosy gładkie, brzuch płaski, a tyłek jędrny bez cienia blizn po rozstępach. Obserwujemy swoje idolki fitnessu i guru siłowni - dążymy, by wyglądać jak oni. Ale prawda jest taka, i nie możemy o tym zapominać, że to co w internetach jest nieco inne niż w życiu. Większość sławnych i pięknych blogerek też ma problemy z ogarnięciem włosów rano, pryszcz na nosie retuszuje w programie, a cellulit ukrywa za pomocą sprzyjającego światła! 


Beyonce

 Cameron Diaz

Kate Moss

Katy Perry

Rihanna
Kim Kardashian

Każdy człowiek wygląda podobnie - jest niedoskonały. Każdy ma jakieś mankamenty! Jednak osoby publiczne poniekąd kreują swój wizerunek i o tym pamiętajmy, zanim  puścimy się w pogoń za nieistniejącym ideałem  i popadniemy w kompleksy! 

4 komentarze:

 1. Jeśli ktoś kocha samego siebie to jest dla siebie ideałem :D

  OdpowiedzUsuń
 2. Wiele osób niestety ma w głowie ten idealny obraz i chce go naśladować, a to przykre. Później się rodzą zaburzenia odżywiania i kompleksy u młodych dziewczyn

  OdpowiedzUsuń
 3. Wiem i zdaję sobie, ze nie ma ideałów... Oprócz mnie :) hahah :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Najgorsze, że jeśli nawet człowiek jest świadom, że dużo w tym photoshopa, magii światła i makijażu, to i tak podświadomie chce dążyć do tego ideału. Nie ma nic złego w doskonaleniu siebie, ale nie za każdą cenę.

  OdpowiedzUsuń

Przemyślenia? Podziel się! Pytania? Śmiało!