środa, 16 września 2015

Jak odważyć się na zmianę?


Decyzja o zmianie jest zazwyczaj jedną z najtrudniejszych w życiu. Zmian się boimy na tyle, że często wolimy trwać w niekomfortowej sytuacji, tylko dlatego, że jesteśmy do niej przyzwyczajeni. A skoro jesteśmy przyzwyczajeni, czujemy się w takim stanie bezpiecznie i wolimy nic nie zmieniać. Wolisz tkwić na etapie "jest chu**wo, ale stabilnie", zamiast przejść do "jest tak, jak sobie tego zawsze życzyłem"? Bo zamiast tego, może być jeszcze gorzej, prawda? Nie, nie prawda! 
Musisz koniecznie zamienić  strachliwe, pesymistyczne nastawienie na pełne odwagi i wiary! 


W jaki sposób ODWAŻYĆ się na krok do zmiany? 1) Mocno skup się na aspektach negatywnych sytuacji, którą chcesz zmienić. 
2) WIZUALIZUJ to, co dobrego może przynieść Ci zmiana. Wyobrażaj sobie, co będziesz mógł zrobić, jak się będziesz w związku z tym czuł. Wyobraź sobie jakich ludzi poznasz dzięki zmianie, a od jakich się odetniesz. Poczuj radość, jaką czerpiesz dzięki zmianie swojego położenia. Poczuj wolność, lekkość na sercu i gotowość do działania.
Planuj, a wystarczy tylko krok po kroku dążyć do realizacji tych planów!
Nie pozwól, by strach podpowiadał Ci złe obrazy: że Ci się nie uda, że będzie jeszcze gorzej. Pamiętaj, że wszystko zależy od Ciebie. A czasem wszystko zależy od tego jednego kroku ku zmianie. Emotikon win

6 komentarzy:

 1. myślę że lepiej zrobić jakikolwiek krok tu, teraz zamiast myśleć jak się (kiedyś) ten krok robi :p

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To dobrze myślisz. Post jest do tych, którzy potrzebują pomocy, sposobu, odwagi. Nie każda decyzja jest łatwa dla każdego. Toksyczne związki, znienawidzona praca.. Ludzie tkwią w takich sytuacjach, mimo że bardzo chcą zmiany.

   Usuń
 2. Chyba podeślę mojemu chłopakowi, całkiem ciężko zabiera się do zmiany pracy

  OdpowiedzUsuń
 3. Im dluzej zastanawiamy sie nad zmiana tym ciezej nam jest zdecydowac sie na zmiane

  OdpowiedzUsuń

Przemyślenia? Podziel się! Pytania? Śmiało!