sobota, 18 października 2014

L-karnityna - spalacz tłuszczu

Dostałam do testowania napój Drenafast Sport, zawierający l-karnitynę. Zanim się zgodziłam na testowanie produktu, sprawdziłam co to w ogóle jest. W tym poście podzielę się z Wami wynikiem mojego poszukiwania wiedzy, w następnym opiszę dokładnie co to za napój, ponieważ zawiera on wiele innych ciekawych składników:)

Karnityna jest substancją naturalną wywodzącą się z białek (aminokwasów). Zmagazynowana jest głównie w mięśniach szkieletowych i mięśniu sercowym (98%). Nie jest to witamina. Witaminy musimy dostarczać organizmowi z pożywieniem. Karnitynę zaś nasz organizm sam potrafi tworzyć (syntetyzować) w wątrobie i w nerkach. Niestety, pozyskiwanie karnityny z własnych substratów nie do końca pokrywa zapotrzebowanie na nią. Dlatego warto dostarczać ją z zewnątrz. 

Rola l-karnityny


L-karnityna przyczynia się do zaopatrywania mięśni w energię. Jej niedobór w organizmie może prowadzić do spadku siły mięśni. Oprócz tego, wpływa ona na prawidłowe funkcjonowanie mięśnia sercowego. Pomaga w leczeniu wielu chorób, takich jak niewydolność krążenia, miażdżyca, cukrzyca a nawet AIDS. Usuwa toksyny z organizmu.

Dlaczego piją ją sportowcy? 

Bo, po pierwsze, uznawana jest za spalacz tłuszczu. Po drugie, ma przyspieszać metabolizm. Po trzecie, zaopatruje mięśnie w energię podczas wysiłku, to znaczy zwiększa wydolność.

Oczywiste jest jednak, że zażywanie spalacza tłuszczu gdy się siedzi na tyłku i stosuje się dietę fast-food, nic nie da. Efekty możemy osiągnąć tylko przy zdrowej diecie i treningach. L-karnityna pomaga pozbyć się nadmiaru tkanki tłuszczowej, ponieważ wykorzystuje tłuszcz zapasowy jako źródło energii.  Ale to aktywność fizyczna mobilizuje mięśnie do pracy, a co za tym idzie – do wykorzystywania zapasów tłuszczu jako źródła energii. Suplement diety, to tylko uzupełnienie! Taka pomoc. Nie spali tłuszczu bez minimalnego wysiłku z Twojej strony.


źródła wiedzy:)
http://portal.abczdrowie.pl/l-karnityna-a-odchudzanie
http://treningbiegacza.pl/l-karnityna-fakty-kontra-mity

4 komentarze:

  1. Właśnie, czy L-karnityna nie jest stosowana podczas treningów siłowych?

    OdpowiedzUsuń
  2. Jestem ciekawa Twojej opinii na temat tego produktu.Osobiście uważam, że jeżeli chodzi o l-karnitynę jako spalacz tłuszczu to jest to kompletne placebo. Bez jego dodatku przy trzymaniu odpowiedniego deficytu kalorycznego i wystarczającej ilości wysiłku fizycznego pozbędziemy się tkanki tłuszczowej, tak czy inaczej :)

    OdpowiedzUsuń
  3. To taki chyba delikatny wspomagacz.

    OdpowiedzUsuń

Przemyślenia? Podziel się! Pytania? Śmiało!