niedziela, 27 lipca 2014

Park linowy - pokonać słabości

Wybrałam się dziś z przyjaciółmi do parku linowego. Byłam bardzo zapalona do tego pomysłu! Sport ekstremalny- nigdy wcześniej żadnego nie uprawiałam. Im starsza jestem, tym bardziej wszystkiego się boję. Nawet jazdy na sankach! Co z tego wyszło?:)

Gdy zobaczyłam tor "średni", 4-6 metrów, stwierdziłam, że sobie pooglądam. Razem z kolegą biliśmy się z myślami- wygląda hardkorowo, ale przyjechaliśmy tu po to! Pół godziny zajęło nam myślenie i w końcu stwierdziliśmy, że "raz się żyje" a poza tym "większość przeszkód nie wygląda aż tak strasznie".

Gdy stanęłam przed pierwszym torem do pokonania, pożałowałam swojej decyzji! Chciałam wracać (naprawdę!), póki jeszcze mogłam, ale mój chłopak mi "zabronił" :(. Nie pamiętam czy kiedykolwiek tak się bałam! Pierwszy tor to był jeden z najgorszych i najbardziej chwiejnych odcinków:
Nigdy w życiu jeszcze nie miałam adrenaliny na takim poziomie! Z dołu nie wygląda to tak strasznie. Co innego gdy się jest na górze i trzeba postawić krok na niestabilnym kołku! Byłam dosłownie sparaliżowana za każdym razem, gdy musiałam wejść na kolejny odcinek "drogi". Tak sucho w ustach nigdy nie miałam! W 1/3 drogi pragnęłam zawrócić, ale z drugiej strony, nie chciałam przechodzić drugi raz przez tą katorgę!

W połowie danego odcinka drogi, gdy opanowałam sposób na jego pokonanie, starałam się przyspieszać, żeby szybciej mieć z głowy. Stres na chwilkę lekko się zmniejszał, działał motywująco- mocno się skupiałam. Jednak gdy przed oczami miałam kolejny tor, i kolejny, byłam bliska płaczu!:D Czułam w rękach, jak krew mi się gotuje ze strachu! 

przez te kółka trzeba było przechodzić! :D

Jakby tego było mało, zaczęło zbierać się na burzę i zerwał się wielki wiatr! Wtedy to już myślałam, że będę  krzyczeć, żeby mnie zdejmowali :D Tym bardziej, że przede mną był najtrudniejszy odcinek...
Ciężko było puścić jedną rękę i oderwać nogę. Mega strasznie! A jak ręce bolały! Przedramiona i dłonie głównie. Ale powiem Wam, że adrenalina dodaje sił! Działa tak, że choćby ręce odpadały, to i tak przejdziesz! I nie spadniesz, bo tak się w tym strachu skupiasz, żeby dobrze postawić nogę, odpowiednio złapać linę...i nie popuścić w gacie :D :D

To akurat jeden z najbardziej lajtowych odcinków. I jeszcze na wysokości 4 m.
Im dalej, tym wyżej! 

Po ukończeniu toru doznałam eksplozji kolejnych uczuć nie do opisania! Najpierw mega ulga, a potem wielka DUMA, ogromna satysfakcja, niedowierzanie, że tego dokonałam! To była prawdziwa WALKA ze słabościami! I to "walka" niemal w sensie dosłownym! 
Tak wyglądałam przed zejściem z toru:) Trochę jak pracownik elektrowni :D 

Gdy byłam na górze, stwierdziłam, że nie polecę tego NIKOMU, kto nie miał do czynienia ze sportami ekstremalnymi, kto nie lubi adrenaliny, tak jak ja. Jednak jak mogę Wam odradzić coś, co sprawia, że czujesz się panią świata! której nic nie jest już straszne i żadna przeszkoda nie jest nie do pokonania!?

Jeśli chodzi o aspekt fizyczny tej podniebnej podróży, to można się nieźle namęczyć. Bałam się, że mam na to za słabe ręce. Jednak te zaczęły boleć dopiero pod koniec toru;) Także nie bać się! Ha Ha! ;DD

Stay fit i próbuj nowych rzeczy! 
To sprawia, że życie jest bardziej kolorowe!
-Domi

6 komentarzy:

 1. Odpowiedzi
  1. haha, tak myślisz?:D Nie miałam wyboru jak już weszłam... nie było odwrotu! Szkoda, że nie widziałaś mojej miny. Długie głośne wydechy pomagały opanować strach:D Podobnie jak przy ćwiczeniach ;)

   Usuń
 2. Wygląda ciekawie;-) Też pewnie bym się bała, nie lubię wysokości.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. ja też ;) Było strasznie, ale warto ! :)

   Usuń
 3. świetnie wyglądasz :) dla mnie to jest nie do pokonania, mam ogromny lęk wysokości. Widzę, że na Twojej twarzy uśmiech to nie było wcale tak źle :) gratuluję Ci, świetnie. Ja bym się nie odważyła :) A przy okazji też tak mam im starsza tym bardziej sie boje. Gdy w tym roku zdawałam prawo jazdy, aż mi się śniło, że mam wypadki samochodowe. Całuję

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. uśmiech był przed i po:D na torze udało mi się go wykrzesać może z dwa razy! Serio!:D Uwielbiam się śmiać i często śmieję się też w strachu, jednak nie tym razem :D Bałam się, że jak się zaśmieję, to stracę równowagę haha! :)) No ja też mam straszne wizje, jeśli chodzi o samochody. Gdy człowiek zaczyna więcej myśleć, bardziej się boi ;)

   Usuń

Przemyślenia? Podziel się! Pytania? Śmiało!